Son dakika! Milan’ın yeni teknik direktörü Paolo Maldini

Son dakika! Milan’ın yeni teknik direktörü Paolo Maldini

Eski günlerini arayan İtalyan devi Milan’da yeni teknik direktör Paolo Maldini oldu…

2.5 yıldır takımın başındaki Gattuso ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktör arayışlarında olan Milan efsanevi İtalyan savunmacısı Maldini de karar kıldı.

Milan’da “Strateji Geliştirme Direktörü” olarak görev yapan Maldini’nin gelen teklif sonrası taraftarların da beklentisi nedeniyle teknik direktörlük görevini kabul ettiği öğrenildi.

Milan resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile anlaşmayı resmen açıkladı. İtalyanlar ayrıca futbol direktörlüğü görevine getirilen Zvonimir Boban ile Maldini’nin birlikte çalışacağını açıkladı.

Comunicato Ufficiale: Paolo Maldini

Official Statement: Paolo Maldini

— AC Milan (@acmilan)

KARİYERİNİN TAMAMINI MİLAN’DA GEÇİRDİ50 yaşındaki Paolo Maldini Milan ve İtalya Milli Takımı’nın uzun yıllar kaptanlığını yaptı.

Kariyerinin tamamını Milan’da geçiren ve 1984’ten beri 877 maça çıkarak kulübün başarısında önemli bir pay sahibi olan Maldiniz, Milan ve İtalya için bir efsanedir. İstikrarlı bir oyuncu olan Maldini 126 kez millî formayı giyerek rekor kırdı. Aynı zamanda Şampiyonlar Ligi’nde en çok forma giyen ilk 10 oyuncu arasında olan Maldini kariyerini 2008-2009 Sezonundaki Fiorentina maçıyla sonlandırdı.

Son güncelleme 16:09 | 14 Haziran 2019